Novinky

25. 4. 2010 - 25.4.2010 Opět výcvik v Těšanech, poslední před ZKOUŠKAMA VLOH

Dnes jsme spolu s Lukášem a BROOKE ŠEDÝ DUCH jeli cvičit za Jaromírem do Těšan. Za necelý týden, tj. 1.5.2010 nás čekají Zkoušky vloh, a já už týden nespím a bojím se jak dopadneme..Poslední týden chodíme s Agrou denně do zvěře, ale vzhledem k nedostatku drobné zvěře u nás, jsem měla stále obavu z vystavování.

Po příjezdu jsme šly s Agrou do pole k hledání, kdy po pár metrech začala nejdřív mírně nejistě, s postupováním vystavovat. Domnívali jsme se, že vystavuje myš (chjo, problém psů z míst, kde je zvěře nedostatek) a tak jsem ji tam poslala..jaké bylo naše překvapení když z místa které Agra vystavila vyletěla křepelka! S Lukášem jsme se s holkama střídali v poli, chodili proti větru, holky měly možnost najít dostatek zajíců. Protože Agra zatím neměla ani naprosto 100% klidy, trénovali jsme hlavně je, a po několika pokusech naprosto úspěšně. Na závěr mi Agra udělala obrovskou radost, i slzu jsem zamáčkla..naprosto bezchybně na 10 metrů vystavila zajíce, včetně postupování! Nikdy jsem na holčičku nebyla pyšnější. Po chvíli nádherně vystavila bažanta, a na závěr ještě jednou zajíce. Ještě teď se dmu pýchou a už se zkoušek, které nás za týden čekají tolik nebojím.

Za to vše, veliké poděkování Jaromírovi, který nás od začátku připravuje. Snad pod jeho vedením naučím Agru vše potřebné a připravím ji i na Podzimní zkoušky, které by nás měly čekat už za 3 týdny :)

Odkaz na fotogalerii Výcvik v Těšanech
Agra Grey Eminence při hledání Agra Grey Eminence při hledání Brooke Šedý Duch a Agra Grey Eminence v Těšanech 25.4.2010

18. 4. 2010 - Jarní svod loveckých psů - OMS Zlín / rozhodčí: Oldřich Nehyba

Agra Grey Eminence se dnes úspěšně zúčastnila jarního svodu. Holčička byla moc šikovná, skoro profík :). Panu rozhodčímu se velmi líbila, vyjádřil se, že je to „moc pěkná fenka“.
Celkový počet přihlášených psů na tento svod bylo 96 což je dle pořadatelů nejvíc za posledních několik let. Svodem prošlo celkem 5 výmarských ohařů.
Soudcovská tabulka z jarního svodu Agra Grey Eminence Agra Grey Eminence na jarním svodu loveckých psů 18.4.2010 Agra Grey Eminence na jarním svodu loveckých psů 18.4.2010 Agra Grey Eminence na jarním svodu loveckých psů 18.4.2010Agra Grey Eminence na jarním svodu loveckých psů 18.4.2010 Alf Grey Eminence na jarním svodu loveckých psů 18.4.2010
Musím říci, že jsem na šedivku byla moc pyšná, a už se začínám těšit na její červnovou výstavní premiéru. Potkali jsme se zde i s bráchou jménem Alf Grey Eminence a dalšími známými, kterým děkujeme za příjemně strávené dopoledne.
Za fotky z celého dne moc děkuji Kačce od Cida, které jsem svěřila můj foťák. Fotky od nás rajče MORAVIA LORD a další fotky
rajče BROOKE ŠEDÝ DUCH a ještě fotky :) rajče kennel GREY EMINENCE

17. 4. 2010 - Opět výcvik šedivky v Těšanech

Dnes jsme se opět vypravily za Jaromírem, protože Zkoušky vloh, na které jsme přihlášeny se blíží. Upevňujeme vystavování, klidy před zvěří a hledání. Už nejsem tolik nadřená a nachozená, protože Agra spoustu věcí pochopila..a já ostatně také :). Začínám být s tím jak pracuje docela spokojená, holčička začíná používat nos a projevuje se jako správný a temperamentní ohař.
Agra Grey Eminence a hledání v poliAgra a Ejmy - společný výcvik Těšany 17.4.2010Agra Grey Eminence - hledání v poli.
Fotky MORAVIA LORD na rajčeti

Jaromír má zrovna štěňátka, z toho některá volná. Více info výcvik ohařů Těšany
štěňata z Těšan odkaz na fotogalerii štěňata z Těšan

1. 4. 2010 - Z naší šedivé Agry je ženská

Dnes, ve 13ti měsících nám šedivka konečně začala hárat :)


Agra Grey Eminence
Pep.e a stafbulky
cs en
  • Stafordširský bulteriér
  • Výmarský ohař krátkosrstý
Petra Prokopová
okres Zlín
Česká republika

mail info@moravialord.cz
phone +420 777 811 749
Skype petra.videcka
TOPlist Valid XHTML 1.0 Strict Valid CSS!