Novinky

15. 5. 2010 - Pozdimní zkoušky ohařů se zadáváním CACT - Těšany / rozhodčí: p. Paleček + p. Šmikmátor

Sraz byl v Těšanech v 8hod v restauraci u „Koroka“ (která nám byla po celý týden na táboře zázemím s dobrou obsluhou, výbornou kuchyní a příjemnými cenami). Po zapsání a uhrazení poplatku (teď už nešlo utéct) jsme čekali na nástup, který byl v 9hodin. Po rozlosování do skupin a určení rozhodčích pro jednotlivé skupiny se rozjíždíme do prostor určených pro složení zkoušky. Naše skupina ve které je Honza s MOK, Šárka s pointrou, a „Bobříci“ alias Lenka s VOK, paní s MOK a já s Agrou jede na Nesvačilku.

První disciplína byl Společný hon. Agra byla nabuzená na maximum, a abych ji udržela ve vymezeném prostoru měla jsem pocit, že pískám jako na nádraží :)). Naše snaha byla oceněna 4mi body. Následoval aport pernaté a srstnaté. U srstnaté žádný problém, za 4, u pernaté 2/3 s výsledkem 2. Dohledávka pernaté za 2, srstnaté za 4, takže průměr s výsledkem 3. To už se mi ruce třepaly nervozitou, protože jsem jí viděla na očích že vymýšlí nějakou bejkárnu…a taky že jo..Následovalo hledání, kde za systém, rychlost i vytrvalost získáváme po 4 bodech. U vystavování nenarážíme na zvěř, takže vystavování, postupování, klid před pernatou i srstnatou za 3 body. Škoda. A nastal „zlatý hřeb“ programu a to vlečky. Člověk někdy s přestihem cítí, že se něco pokazí..u vlečky pernaté jsem byla orosená až na zádech, protože místem kde se táhla vlečka těsně po natažení přeběhl zajíc..a já věděla že je vymalováno. Naše snaha byla oceněna 1 bodem, naštěstí u srstnaté jsme získaly 4 body, což průměr dává 2 (a ještě se vejdeme do I.ceny). Ale mít Jaroušek u sebe flintu tak mu řeknu ať ji odpráskne bestii :)). Čekalo nás už jen přinášení kačeny z hluboké vody, a já se pro jistotu přezula do gumovek, kdyby se náhodou holčičce nechtělo do vody a já musela s ní (a asi bych ji tam na místě utopila!!). Protože nesedla dostáváme 3 body. A zázrak se stal, i když jsem z našeho výkonu neměla dobrý pocit (protože vím že umí mnohem, mnohem líp) tak jsme v I. ceně s 254 body! Tím naše Agra Grey Eminence splňuje nejen podmínky pro loveckou upotřebitelnost, pro kterou si ji páníček pořídil, ale současně splnila i jednu z podmínek chovnosti. Hurá.

A protože panička má asi nervy z oceli, už pokukuje ve zkušebním řádu po zkoušce, která bude naší další metou.

Moc děkuju všem, kteří nám byli tento pro nás náročný den oporou. Všem spolubojovníkům gratulujeme a děkujeme za společnost!

Fotky z celého dne rajče MORAVIA LORD .

Diplom PZ Agra Soudcovská tabulka - PZ Agra PZ - ranni nastup PZ - pole Agra při přinášení srtnaté-PZ PZ - vůdkyně a její pes PZ aport kačeny PZ - je to za náma! PZ - závěrečný nástup účastníků PZ Tábora Těšany
14. 5. 2010 - 8.-14.5.2010 Výcvikový tábor Těšany

Ráno velké balení, a s naší Agrou Grey Eminence vyrážím na výcvikový tábor k Jaromíru Gratclovi do Těšan. Přijíždíme něco po 9té ráno, Jaromír nás nasměruje k rybníku, kde si poprvé v životě zkusíme aport teplé (králík), slepičky bažanta..a už nás ženou do pole. Jsme rozděleni na několik skupinek, účastní se několik výmarských ohařů z toho jeden modrý, jedna pointra, irská setřice, maďar, NKO. Výmarů je nejvíc – pravidelného výcviku se účastní 7 a jsou nejpočetněji zastoupeným plemenem. Na oběd máme 2hodinovou polední přestávku, a pak pokračujeme ve výcviku. Věnuje se nám několik profíků. Děláme pole, aporty, dohledávky, vodu atd. Odpoledne končíme po 16té hodině, a je vidět že nejen psi, ale i my lidé toho máme celkem dost. Stejný program je každý den, každý se zaměřuje převážně na to, co jeho psovi dělá více problémů.

V pondělí nás čekala návštěva vinného sklípku, kde jsme si také docela užili :) Ve středu už jsou psi natolik unavení, že se domlouváme na volné odpoledne a návštěvu Obory v Židlochovicích, kterou zastřešuje pan Šmikmátor (který nás taky zodpovědně a odborně celý týden připravoval). Musím říct, že z tohoto místa jsem byla naprosto nadšená, dá se popsat jedinou větou „tady je to Krakonošovo“. Nádherné fotečky z bažantnice a téměř safari na rajčeti. Láska k tomuto místu a péče je zde vidět na každém kroku.

V pátek nás zastihl obrovský liják, ve kterém se opravdu cvičit nedalo…a tak jsme se s předstihem rozjeli domů, aby jsme nejen my, ale hlavně psiska doma nabrala energii na zítřejší Pozdimní zkoušky ohařů. Těchto zkoušek se neúčastní všichni psi, kteří se připravovali na táboře, ale pouze 6 z nich. Probíhá velké loučení, ale věříme že se brzy opět někde (ať už při výcviku, zkouškách či na výstavách) potkáme.

Děkuji za možnost zůčastnit se tohoto tábora, díky panu „domácímu“ Jaromírovi za poskytnutý azyl, obrovské poděkování panu Šebestovi, panu Šmikmátorovi a ostatním za péči a pomoc při výcviku. Naučili se zde mnohému nejen psi, ale hlavně my, jejich vůdci a majitelé. Fotky z celého tábora včetně návštěvy Židlochovického království rajče MORAVIA LORD.

aport Tabor Tesany dohledavka srstnate Tabor Tesany U Krakonoše aneb obora Židlochovice učíme se plavat - Tabor Tesany voda Tabor Tesany  voda2 Tabor Tesany
2. 5. 2010 - 2.5.2010 výcvik Těšany + návštěva u naší výmaří kamarádky Faly

Opět se vydáváme cvičit klidy a upevňovat vystavování a postupování za zvěří do Těšan. Tentokrát nám rady udílí pan Šebesta, uznávaný rozhodčí. Zvěře dnes nacházíme méně než je obvyklé, na vině je déšť a mokro. Agra po včerejším vyčerpávajícím dni na zkouškách nepodává napoprvé příliš ideální výkony, po krátkém odpočinku a změně místa začne běhat tak jak má, nacházíme i zajíce, kterého krásně vystaví, s postupem, krátce sice vyběhne, ale na povel se ihned vrací. Vystaví i kohoutka. Střídáme se s kluky a jejich holkama – naše známá Irská setřice Ejmy a Francouzská ohařka (jméno mi vypadlo :( ). Na závěr od pana rozhodčího získáváme cenné rady a fígle jak na ty naše holky zlobivé.
Výcvik Těšany 2.5.2010 Výcvik Těšany 2.5.2010

Po cestě domů se zastavujeme u naší výmaří kamarádky Faly neboli celým jménem Faira ze Svobodova dvora . Fala žije v tom, že je napůl výmar a napůl ridgeback, Agra je zase na půl výmar a napůl stafík..tyhle dvě si prostě nemůžou rozumět, i když se Fala snažila vyprovokovat naši Agru ke hře, ta si její počínání nedokázala přeložit a pro jistotu ji ignorovala :). Přesto jsme podnikly krátkou procházku zakončenou návštěvou zahrádky a ochutnáním místního pífa. Dobré bylo :).

Agra 14 month Agra + Fala Agra + Fala

Fotky z dnešního dne rajče MORAVIA LORD

1. 5. 2010 - 1.5.2010 Zkoušky vloh velkých plemen MS Pravčice / rozhodčí MVDr. Hoferek J. + Horňák J.

Hned po ránu když jsem vstala a viděla jsem ten příšerný slejvák šly na mě mrákoty, po příjezdu na místo jsem měla chuť ji zabít, pak jsme si vylosovaly „ščastnou“ sedmičku, a byli předposlední pes na řadě (z velkých plemen) + jeden náhradník kdyby někdo vypadl. Ten měl štěstí, jeden výmar odstoupil a tak mohl na závěr do pole.
Agra se (podle mě) chovala jako pošuk, poštěkávala, tahala mě..prostě chtěla něco dělat a byla neuvěřitelně protivná (a panička neuvěřitelně nervozní)! Měla jsem chuť ji tam zmárnit a zahrabat do krytiny :).
Když jsme došly na řadu, nervozitou jsem málem neuměla ani chodit :)). Protože nevlastním lovecký lístek, domluvila jsem si tam s panem závodčím střílení. Páni rozhodčí byli moc milí, když jsem jim řekla jak moc jsme nervozni tak nás začali uklidňovat..a vyrazily jsme.
Holčička běhala, čuchala, vystavovala, postupovala.. ale já furt byla pobátá že co jako..a ejhle zajoch, vyběhla, rozhodčí mi řekl ať teda zapískám /já v tom šoku ani nepískala/, a ona se na zapískání vrátila. Páni rozhodčí mi řekli že je konec (se mi aj podlomily kolena že jsme to teda zmastily). Poslali mě kousek dál že se musí domluvit, čekala jsem hrůzy hrůz (i když teda šlapala celkem dobře, ale co já vím jak vypadá taková zkouška, že…) no a při výsledném verdiktu jsem slzela jako krokodýl, kromě klidu před pernatou kde dostala 3, jsme měly všechno za 4! a pro tu chvíli jsme byli nejlepší pes ehm fenka… po nás šli na plac ještě dva pesani. V poli jsme skončili ve 12 hodin, výsledný verdikt jsme se dozvěděli po 15té hodině.
A obrovské překvapení na závěr, naše Agra Grey Eminence se stala vítězem zkoušek vloh – velká plemena, s 225 z 228 možných bodů .
Jsem na naši holčičku neuvěřitelně hrdá, protože ukázala co umí (a neukázala co neumí :)).

Celkem se účastnilo 9 psů velkých plemen a 21 jezevčíků a teriérů. Odkaz na fotogalerii Zkoušky vloh – foto od MORAVIA LORD</a
a další foto Zkoušky vloh od Grey Eminence 


Soudcovská tabulka - ZV - Agra Grey Eminence Diplom - ZV - Agra Grey Eminence Vítězka ZV Pravčice - I.cena - 225 bodů

Agra Grey Eminence
Pep.e a stafbulky
cs en
  • Stafordširský bulteriér
  • Výmarský ohař krátkosrstý
Petra Prokopová
okres Zlín
Česká republika

mail info@moravialord.cz
phone +420 777 811 749
Skype petra.videcka
TOPlist Valid XHTML 1.0 Strict Valid CSS!