Novinky

21. 8. 2010 - CACIB Show Bratislava - rozhodčí / .../AT

Své druhé výstavy se zúčastnila naše fenka výmarského ohaře Agra Grey Eminence, a v mezitřídě získala svůj první CAC + CACIB!. Jsme na naši šedivku velice hrdí :).

21.8.2010 CACIB SHOW Bratislava - Agra Grey Eminence CAC + CACIB 21.8.2010 CACIB SHOW Bratislava - Agra Grey Eminence CAC + CACIB 21.8.2010 CACIB SHOW Bratislava - Agra Grey Eminence CAC + CACIB 21.8.2010 CACIB SHOW Bratislava - Agra Grey Eminence CAC + CACIB 21.8.2010 CACIB SHOW Bratislava - Agra Grey Eminence CAC + CACIB 21.8.2010 CACIB SHOW Bratislava - Agra Grey Eminence CAC + CACIB 21.8.2010 CACIB SHOW Bratislava - Agra Grey Eminence CAC + CACIB
za fotografie moc děkuji Rudovi :)Bohužel vlastní chybou, přestože jsem v neděli 22.8. na výstavišti byla přítomna, promeškala jsem posuzování u výmarských ohařů (bylo souběžné s posuzování stafordšírských bulteriérů, kde přestože jsem neměla přihlášenou žádnou vlastní fenku, povzbuzovala a fandila jsem našemu odchovu Bridget Jones MORAVIA LORD, která ve třídě mladých získala excellent 2.

O den dříve, tedy 21.8.2010 si ovšem vedla naprosto úžasně – Bridget Jones MORAVIA LORD – tř. mladých - excellent 1, CAJC! Majiteli Štefanovi Čiadovi moc gratulujeme

Čeští vystavovatelé CACIB Show Bratislava 21.8.2010
Já i když bez stafíka mezi stafíkáři :). Ona naše Agra stejně věří že je taky stafík…

14. 8. 2010 - Příprava naší šedivky na dvou-denní CACIB Show Bratislava 21.a 22.8.2010

Protože nás s naší Agrou Grey Eminence čeká „velká“ výstava v Bratislavě, trošku víc trénujeme. Nepotřebuje to jen šedivka, ale samozřejmě i já, protože handling šedivého a nohatého třeštidla je pro mě něco nového :). Snad to holčičce nebudu moc kazit 

Agra 16month Agra 16month Agra profil 16month
7. 8. 2010 - Speciální zkoušky z vodní práce-OMS Prostějov,MS Otaslavice/rozhodčí :Slavotínek O., Kunz Z.

Přetože je naše Agra Grey Eminence již od 15.5.2010 vedena ve stavu lovecky upotřebitelných psů na dohledávání drobné zvěře, mám ráda výzvy a proto jsem ji přihlásila i na „Speciální zkoušky z vodní práce“ tzv. vodní zkoušky neboli vodky.

Bohužel, ve čtvrtek před zkouškou naše Lady s Agrou něco řešila, a Agře prokousla tlapu. Naše účast na vodkách se ještě v pátek jevila jako nereálná. Přesto jsme v sobotu usoudili, že možnost odstoupit máme vždycky, a na zkoušky jsme s Jarouškem vyrazili. 

Na mysliveckou chatu MS Otaslavice, tzv. Chatu v cihelně jsme dorazili již 7.30, a celou cestu nás provázel pořádný liják. Zaplatili jsme účast, dali si čaj a s obavami ze sucha chaty sledovali tu slotu. Při nástupu po kontrole tetování a platnosti očkování proběhlo losování. Protože jsem viděla do klobouku na č. 8, přišlo mi hloupé si ho vzít..a šáhla jsem po jiném a vylosovala si 1. Šly na mě mrákoty. Co horšího si člověk v neznámém místě, s kulhajícím psem a v dešti může přát? :).

Všichni účastníci vodek se přesunuli k rybníku, a dle rozlosování se připravili na jednotlivé disciplíny.

Nás s Agrou jako první čekalo přinášení kachny z hluboké vody. Agra byla natěšená na maximální možnou míru (div mi ruce neurvala), po krátkém ověření bez problému vlítla do vody, ukázkově kachnu přinesla, bohužel si však nesedla, a tak tedy za 3.
Další naší disciplínou byla ochota k práci na hluboké vodě. Bohužel už při chůzi při přechodu mezi disciplínami se nám pořádně rozjelo kulháníčko..na první vyslání šla ihned do vody, ukázala že umí plavat, vzala to i do stran, bohužel nevydržela celé 2 minuty v hloubce. Potom už se mi ji nepodařilo dostat na 15 metrů, takže pouze za 2. 

Dál jsme šli na nahánění a dohledávku střelené nebo postřelené kachny v rákosí. Vinou dešťů a zvednutí hladiny rybníka, byla omezena možnost kam se dalo jít hledat v rákosu, a proto Agra jako již několikátý pes, který byl vyslán k hledání do místa, kde před ní bylo xx psů, s tím, že byla zvyklá z nácviku na obrovské plantáže s rákosem, projela místo k hledání sice pěkně, s důkladným hledáním, ale poměrně rychle, a proto jsem ji měla znovu vyslat hledat..za další povel tedy za 3. Následovala dohledávka kachny v rákosí, kde pracovala hezky, bohužel opět nepředsedla, a tak opět za 3. Následovalo chování na stanovišti, kde čistě pro jistotu jsem zvolila připoutaného psa, a tím pádem opět za 3. Poslušnost za 4.

Bohužel, přestože body nejsou úplně nejhorší, schází nám 4 body na I. cenu. Což znamená, že naše Agra Grey Eminence, ve věku 16ti měsíců složila SZVP se ziskem 76 bodů ve II. ceně.

Vzhledem k počasí a její zdravotní indispozici vcelku dobrý výsledek, ale už teď vím, že si jej půjdeme někdy vylepšit. 

Vodky - Agra 7.8.2010 ranni nastup Vodky - Agra 7.8.2010 po ochote na hluboke vode Vodky - Agra 7.8.2010 vyhlášení Vodky - Agra 7.8.2010 na vodkách s Jarouškem

Několik fotografií ze SZVP 8.7.2010 rajče MORAVIA LORD


Agra Grey Eminence
Pep.e a stafbulky
cs en
  • Stafordširský bulteriér
  • Výmarský ohař krátkosrstý
Petra Prokopová
okres Zlín
Česká republika

mail info@moravialord.cz
phone +420 777 811 749
Skype petra.videcka
TOPlist Valid XHTML 1.0 Strict Valid CSS!